Hanönü'de 365 öğrenciye giyim yardımı

Hanönü'de 365 öğrenciye giyim yardımı
Hanönü'de 365 öğrenciye giyim yardımı
KASTAMONU (AA) - Hanönü Kaymakamı Adem Karadaş, özel bir mağaza tarafından Hanönü Şehit Faruk Karagöz Yatılı Bölge Okulu'nda ihtiyaç sahibi 365...

KASTAMONU (AA) - Hanönü Kaymakamı Adem Karadaş, özel bir mağaza tarafından Hanönü Şehit Faruk Karagöz Yatılı Bölge Okulu'nda ihtiyaç sahibi 365 öğrenciye giyim yardımı yapıldığını bildirdi.

Karadaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kış mevsiminin yaklaşmasıyla havaların soğumaya başladığını söyledi. Bu sebeple İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer kurumlarla bir araya gelerek öğrencilere kıyafet yardımı yapılmasını kararlaştırdıklarını ifade eden Karadaş, şöyle konuştu:

"Bu sebeple ünlü bir mağaza yetkilileriyle irtibata geçtik. Hanönü Şehit Faruk Karagöz Yatılı Bölge Okulu öğrencilerinin isimleri adına beden ve ayakkabı numaraları alınarak giyim yardımı yapılması talebinde bulunduk. Firma, öğrencilerimize kargoyla mont, kazak, pantolon, gömlek, bot, palto ve ayakkabı gibi kışlık giyecekler gönderdi. Malzemeler okul yetkilileri tarafından dağıtıldı. Tüm öğrencilerimize hayırlı olsun, eğitimlerinde başarılar diliyorum."

Karadaş, duyarlılıklarından ötürü firma yetkililerine teşekkür etti.