Hanönü'de sağlıklı yaşam standı

Hanönü'de sağlıklı yaşam standı
Hanönü'de sağlıklı yaşam standı
KASTAMONU (AA) - Hanönü Toplum Sağlığı Merkezince vatandaşları sağlıklı yaşam, sağlıklı yaşlanma, kalp hastalıkları ve sağlık için yürüyüş...

KASTAMONU (AA) - Hanönü Toplum Sağlığı Merkezince vatandaşları sağlıklı yaşam , sağlıklı yaşlanma, kalp hastalıkları ve sağlık için yürüyüş konularında bilgilendirmek amacıyla stant açıldı.

Hanönü Toplum Sağlığı Merkezi Hekimi Dr. Fatih Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bireylerin bağımlılık yapıcı maddelerden ve alışkanlıklardan korunması, düzenli ve sağlıklı beslenmesi, uygun fiziksel egzersiz ve spor yapması için farkındalık sahibi olmaları gerektiğini söyledi.

Kronik hastalıkların en büyük sebeplerinden birinin hareketsizlik olduğunu ifade eden Yılmaz, "Yürüme insan vücuduna çok faydalı bir aktivite. Bu etkinliklerle sağlıklı yaşam için hareket etmeyi bir alışkanlık haline getirmeye çalışıyoruz" dedi. 

Sağlıklı bir yaşam için insanların günde en az yarım saat yürümesi gerektiğini vurgulayan Yılmaz, yürümenin birçok kronik hastalığı önleyeceğini kaydetti.