Hanönü'de uçurtma şenliği düzenlendi

Hanönü'de uçurtma şenliği düzenlendi
Hanönü'de uçurtma şenliği düzenlendi
KASTAMONU (AA) - Hanönü Kaymakamlığı tarafından uçurtma şenliği düzenlendi.İlçeye 13 kilometre mesafedeki Yeniköy Köyü Farkuşa Mahallesi Çıkrık Kapı...

KASTAMONU (AA) - Hanönü Kaymakamlığı tarafından uçurtma şenliği düzenlendi.

İlçeye 13 kilometre mesafedeki Yeniköy Köyü Farkuşa Mahallesi Çıkrık Kapı Düzlüğünde düzenlenen uçurtma şenliğine Hanönü Kaymakamı Mustan Barış İşler, Garnizon Komutanı Jandarma Başçavuş Aydın Baysal, İlçe Emniyet Amiri Ayhan Özen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Demirkıran, Hanönü Şehit Faruk Karagöz Yatılı Bölge Okulu öğrencileri ve öğretmenler katıldı.

Şenlik alanında öğrencilerle uçurtma uçuran kaymakam İşler, "Araştırdık, uçurtma için en uygun alanın burası olduğuna karar verdik. Öğrencileri ve vatandaşları minibüslerle şenlik alanına getirdik. Öğrencilerimizin uçurtma zevkini tatması ve bütün olumsuzluklara, zorluklara, rüzgara rağmen nasıl yükselebileceğini, gökyüzünde nasıl hayaller kurulabileceğini, bir özgürlük timsali olan uçurtma zevkini yaşamaları konusunda geleneksel uçurtma şenliğini bu sene gençlerimizle birlikte gerçekleştirdik" diye konuştu.

Şenlikten duyduğu memnuniyeti dile getiren öğrenciler, kaymakım İşler'e teşekkür etti.

Etkinlikte, Yeniköy köylülerinin hazırladığı ikramlar sunuldu.