Hanönü'nde Gaziler Günü kutlanıyor

Hanönü'nde Gaziler Günü kutlanıyor
Hanönü'nde Gaziler Günü kutlanıyor
KASTAMONU (AA) - Hanönü ilçesinde Gaziler Günü kapsamında tören düzenlendi.Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan törene Hanönü Kaymakamı Adem...

KASTAMONU (AA) - Hanönü ilçesinde Gaziler Günü kapsamında tören düzenlendi.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan törene Hanönü Kaymakamı Adem Karadaş, Belediye Başkanı Serkan Uçar, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Astsubay Nuh Uğur, İlçe Emniyet Amiri Ayhan Özen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Demirkıran ile geziler ve vatandaşlar katıldı.

Anıta çelenk sunulmasının ardından konuşan Jandarma Astsubay Çavuş Özgür Bulut, 19 Eylül'ün büyük önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün şahsında Türk kahramanlığının taçlandığı gün olduğunu söyledi.

Aziz şehitler ve kahraman gazilerin emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını sürdüreceklerini vurgulayan Bulut, "Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğü ve bekası için en ufak bir tereddüde düşmeden canını ve kanını seve seve feda etmek üzere görevinin başında ecdadına yakışır bir şekilde yiğitçe mücadeleye devam etmektedir'' dedi. 

Törenin ardından şehit aileleri ziyaret edildi.