Hentbol: Maçın ardından

Hentbol: Maçın ardından
Hentbol: Maçın ardından
- Kastamonu Belediyespor Antrenörü Kalyoncu: - "İyi savunma yapıp sakatlıklara rağmen maç kazanabiliyorsak bu bizim için çok önemli bir değer"

KASTAMONU (AA) - Hentbol Bayanlar Süper Lig takımlarından Kastamonu Belediyespor'un antrenörü Osman Kalyoncu,  İzmir Büyükşehir Belediyespor'u 34-30 yendikleri maçla ilgili, "İyi savunma yapıp sakatlıklara rağmen maç kazanabiliyorsak bu bizim için çok önemli bir değer" dedi.

Kalyoncu, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, maçı kazanarak 1-4-6 grubunda yer almayı garantilediklerini söyledi.

Bu karşılaşmanın, Avrupa kupalarında oynamak için kendilerine imkan tanıdığını ifade eden Kalyoncu, şöyle konuştu:

"İki maçımız daha var. Yine aynı ciddiyette oynadığımız takdirde bunlar bizi 22 puana taşır. 22 puanla da play-offa kaldığımız zaman , bu bizim için büyük bir avantaj olur. Erken konuşmak istemiyorum ama bu şehir, altyapısıyla çok iyi şeyler başaracak. Teknik olarak konuşmak gerekirse, stresliydik. Bir haftadır buradaki programlardan dolayı antrenman yapamadık. Buna rağmen sporcular iyi savunma yaptı ve galibiyet geldi. Sonuçta hentbol, iyi savunma yapmadır. İyi savunma yapıp sakatlıklara rağmen maç kazanabiliyorsak bu bizim için çok önemli bir değer."

Kalyoncu, rakip takımın da çok iyi mücadele ettiğini ve kadrolarıyla çok iyi derece yaptıklarını sözlerine ekledi.