Hristiyan aile Müslümanlığı tercih etti

Hristiyan aile Müslümanlığı tercih etti
Hristiyan aile Müslümanlığı tercih etti
- Almanya'nın Freiburg şehrinde yaşayan Türk asıllı Ziya Yılmaz'ın eşi ve 3 kızı, Kastamonu'da Müslüman oldu

KASTAMONU (AA) -  Almanya 'nın Freiburg şehrinde yaşayan Türk asıllı Ziya Yılmaz'ın Alman eşi Karin Heinrich ve üç kızı, Müslüman oldu.

Tatil için Abana'ya gelen aile , Müslüman olmak için müftülüğe başvurdu. İhtida işlemlerinin gerçekleştirilmesiyle anne Heinrich, kızları Yasmin Lapp (30), Tamara Suzan (23) ve Denise Aygül (26), Müftü Yakup Yılmaz'ın öncülüğünde dini vecibelerini yerine getirdi.

Müftü Yılmaz, daha sonra aile fertlerine ihtida belgelerini vererek, Kur'an-ı Kerim takdim etti.

Baba Ziya Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 35 sene önce çalışmak için Kastamonu'dan Almanya'ya yerleştiğini, burada eşi Karin Heinrich ile evlendiğini belirtti.

Dünyaya gelen üç çocuğunun da Alman vatandaşı olarak yetiştiğini anlatan Yılmaz, "Ailemin Müslümanlığa geçmesi, bir baba olarak benim için gurur verici.  Bugün  bunun mutluluğunu yaşadık. Eşim ve çocuklarım inancımız için doğru yolu seçerek, Müslüman oldu. İnşallah, bundan sonraki süreçte çocuklarımın inandıkları yolda ellerinden ne kadar geliyorsa, kendi, çocuklarını da kendileri gibi yetiştirmelerini Allah'tan temenni ediyorum" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  Kur'an-ı Kerim

  ,

  Bugün

  ,

  Aile

  ,

  Tatil