İhsangazi'de "Temiz Çevre Projesini" başlatıldı

İhsangazi'de "Temiz Çevre Projesini" başlatıldı
İhsangazi'de "Temiz Çevre Projesini" başlatıldı
KASTAMONU (AA) - Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) İhsangazi Gönüllü Sorumluluğunca "Temiz Çevre...

KASTAMONU (AA) - Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) İhsangazi Gönüllü Sorumluluğunca "Temiz Çevre Projesi" başlatıldı.

Proje kapsamında Kastamonu Üniversitesi İhsangazi Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen "İklim ve Toprak" konulu konferansta, toprağın önemi ve iklim değişikliği ile mücadele kapsamında yapılması gerekenler anlatıldı.

Öğrencilerin yanı sıra Kastamonu Üniversitesi akademik ve idari personeli ile kurum amirlerinin katıldığı konferansın ardından İhsangazi Meslek Yüksekokulu bahçesinde katılımcılarla çevre düzenleme ve çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlik sonrası açıklamalarda bulunan TEMA Vakfı İhsangazi  Sorumlusu Şükrü Bitki, toprağın ve çevrenin önemini vurgulayan bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bitki, benzeri etkinlikleri ilçedeki diğer okullarda ve halkın katılımıyla gerçekleştirilerek İhsangazi'de çevreye duyarlılığı arttırmayı hedeflediklerini vurguladı.