İnebolu Belediyesinden dar gelirlilere ücretsiz umre

İnebolu Belediyesinden dar gelirlilere ücretsiz umre
İnebolu Belediyesinden dar gelirlilere ücretsiz umre
KASTAMONU (AA) - İnebolu Belediyesinin dar gelirli vatandaşlar için bu yıl ikincisini organize ettiği ücretsiz umre turunun kura çekimi...

KASTAMONU (AA) - İnebolu Belediyesinin dar gelirli vatandaşlar için bu yıl ikincisini organize ettiği ücretsiz umre turunun kura çekimi yapıldı.

Belediye Başkanı Engin Uzuner, Belediye Sinema ve Konferans Salonu'nda düzenlenen çekilişte yaptığı konuşmada, geçen yıl 10 kişiyi umre ziyareti için kutsal topraklara gönderdiklerini söyledi.

Bu yıl sayıyı 20'ye çıkardıklarını ifade eden Uzuner, "Bunu yapmamızın amacı, dar gelirli vatandaşlarımızın da kutsal toprakları görmeleri. İsteyip de gidemeyen, o toprakları yad edemeyen, orada dua edemeyen insanları gönderebilmek istiyoruz" dedi.

Umreye gönderilecek 20 kişilik kontenjan için 49 kişinin başvurduğunu bildiren Uzuner, 8 kişinin şartları taşımadığı için elendiğini dile getirdi.

Kalan 41 vatandaşın kuraya tabi olduğunu anlatan Uzuner, şunları kaydetti:

"İlçemiz mahallelerinde ikamet eden, daha önce hiç hac veya umre ziyareti gerçekleştirmemiş dar gelirli vatandaşlarımızdan 20 kişiyi 2016 yılı Mart ayı içerisinde ücretsiz olarak inşallah umreye göndereceğiz. Şimdiden buralara gidecek kardeşlerimizin ibadetlerini ve ziyaretlerini Cenab-ı Allah kabul etsin. Her geçen yıl ücretsiz umre ziyareti programlarımızı kişi sayısını artırarak gücümüz yettiğince sürdüreceğiz. Ücretsiz umreye gidecek kardeşlerimizin pasaportları ve özel harcamaları dışındaki tüm masraflarını biz karşılayacağız, hiçbir şekilde masraf yapmayacaklar."

Konuşmanın ardından kura çekilişi yapılarak umreye gidecek 20 kişinin isimleri belirlendi. İlçede görev yapan Anadolu Ajansı (AA) serbest habercilerinden Celal Bekiroğlu da bu kapsamda umreye gidecekler arasında bulunuyor.