İnebolu Devlet Hastanesinde terör protestosu

İnebolu Devlet Hastanesinde terör protestosu
İnebolu Devlet Hastanesinde terör protestosu
KASTAMONU (AA) - İnebolu Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dilek Seher Yıldırım, bölücü terör örgütünün devlet hastanelerine ve sağlık...

KASTAMONU (AA) - İnebolu Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dilek Seher Yıldırım, bölücü terör örgütünün devlet hastanelerine ve sağlık personeline yönelik saldırıları nedeniyle sağlık hizmetlerinin aksatılmaya çalışıldığını bildirdi.

Yıldırım, hastane önünde yaptığı basın açıklamasında, 3 sağlık çalışanının terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Ambulanslara ve hastanelere ateş edilerek sağlık hizmetlerinin aksatılmaya çalışıldığını ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

"Son alarak Hakkari Şemdinli'deki devlet hastanesine bombalı saldırı düzenlendi. En büyük zararı Şemdinli'de bizlerden sağlık hizmeti bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak ve insan sağlığına hizmet etmek olan sağlık çalışanlarının bu tür saldırılara maruz kalmasının asla kabul edilemez. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırlar ve bu çağ dışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir."

Yıldırım, hastanelerde çalışanların güvenliği için gereken tedbirlerin alındığını, güvenlik güçlerinin terör örgütüne yönelik operasyonlara aralıksız devam ettiğini dile getirdi.

Teröre karşı en büyük cevabın ve mücadelenin birlik ve beraberlik içinde hareket ederek verilebileceğine dikkati çeken Yıldırım, "Bizler tüm engellemelere rağmen, din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız" dedi.

Yıldırım, terörün kendilerini asla yıldırmayacağını, amacına ulaşamayacağını kaydetti.