İnebolu'da Güvenlik Danışma Kurulu toplantısı

İnebolu'da Güvenlik Danışma Kurulu toplantısı
İnebolu'da Güvenlik Danışma Kurulu toplantısı
KASTAMONU (AA) - İnebolu ilçesinde Güvenlik Danışma Kurulu toplantısı düzenlendi.Kaymakam Gökhan Görgülüarslan, Halk Eğitim Merkezi...

KASTAMONU (AA) ? İnebolu ilçesinde  Güvenlik Danışma Kurulu toplantısı düzenlendi.

Kaymakam Gökhan Görgülüarslan, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantıda, güvenliğin olmadığı toplumlarda, sağlıklı bir eğitimden, sağlıklı bir iktisadi yaşamdan bahsetmenin mümkün olmadığını söyledi.

İlçede güvenliğin temini noktasında polis, jandarma ve sahil güvenlik birimleriyle çalışmalar sergilediklerini ifade eden Görgülüarslan, şunları söyledi:

"Burada esas amacımız, ilçemiz sakinlerinin, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde günlerini temin edebilmesi, sağlıklı ve huzurlu bir yaşamın ilçemizde hüküm sürebilmesidir. Tabi bu noktada hayatın çok hızlı aktığı günlük gündelik ilişkilerin çok çeşitlendiği bir çağda yaşıyoruz. Yıllar itibariyle de değişen şartlara göre de bu tedbirler çok farklılaşmakta. Bizim yüz yıl önceki güvenlik konseptimizle şimdiki tedbirlerimiz arasında çok büyük farklılıklar var."

Görgülüarslan, vatandaşlardan güvenlik birimlerine yardımcı olmalarını ve karşılaştıkları şüpheli durumları bildirmelerini istedi.

Toplantıya, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Hüseyin Erk, Belediye Başkanı Engin Uzuner, Emniyet Müdürü Mehmet Yanıkoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halil Aydemir, AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu, kamu kurumlarının müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.