İnebolu'da hacı adayları uğurlandı

İnebolu'da hacı adayları uğurlandı
İnebolu'da hacı adayları uğurlandı
KASTAMONU (AA) - İnebolu ilçesinde hac görevini yerine getirmek için kutsal topraklara gidecek 16 hacı adayı dualarla uğurlandı.Tevfikiye Camisi...

KASTAMONU (AA) - İnebolu ilçesinde hac görevini yerine getirmek için kutsal topraklara gidecek 16 hacı adayı dualarla uğurlandı.

Tevfikiye Camisi önünde düzenlenen uğurlamada, Kur'an-ı Kerim, ilahi ve kasideler okundu.

Müftü Naci Çakmakçı'nın yaptığı duanın ardından konuşan Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, Türkiye 'nin şu anda çok üzüntü verici hadiselerle uğraşmakta olduğunu söyledi.

Şehit haberlerinin her gün yürekleri yaktığını belirten Atasoy, "Mevlam onların mekanlarını cennet etsin, şehadetlerini kabul etsin. Sizlerden ricam onlar için de bir dua edelim" dedi.

Atasoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Maalesef biz biraz koptuk birbirimizden. Birbirimizden ayrı düştük. Birliğimizi, beraberliğimizi bir türlü sağlayamadık. Sizlerden istirhamım şu mübarek günün hatırına Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın diye dua edelim. Birbirimize daha çok sarılalım, birbirimize daha çok kenetlenelim. Bizim şu anda en çok buna ihtiyacımız var. İnşallah gereği yapılıyor, bundan sonra da yapılacaktır."

Hacı adayları konuşmanın ardından aileleri ve yakınlarıyla vedalaşarak yola çıktı.