İnebolu'da vergi rekortmenleri ödüllendirildi

İnebolu'da vergi rekortmenleri ödüllendirildi
İnebolu'da vergi rekortmenleri ödüllendirildi
KASTAMONU (AA) - İnebolu, Abana, Bozkurt, Çatalzeytin, Küre, Doğanyurt ve Ağlı ilçelerinde en yüksek gelir ve kurumlar vergisi ödeyen mükellefler...

KASTAMONU (AA) - İnebolu, Abana, Bozkurt, Çatalzeytin, Küre, Doğanyurt ve Ağlı ilçelerinde en yüksek gelir ve kurumlar vergisi ödeyen mükellefler için ödül töreni düzenlendi.

İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bir restoranda iftar yemeğinin ardından gerçekleştirilen törende konuşan AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, vergilerin düzenli ve gerektiği şekilde verilmesi halinde ülke ekonomisinin çok daha iyi seviyeye çıkacağını söyledi.

Çelik, özelleştirme kapsamındaki İnebolu Limanı'nın yıllık 10 milyon ton kapasiteye ulaştırılacağını dile getirerek "Kastamonu-İnebolu yolu projesi de hazırlandı ve yatırım programına alınma noktasına geldi. Proje kapsamında 29 kilometre bölünmüş İnebolu tünellerini planladık. Bu biçim için çok önemli. Kastamonu'nun hayati bir projesi olarak görüyoruz" diye konuştu.

Karadeniz Sahil Yolu'nun da Kastamonu'dan geçeceğini anlatan Çelik, şunları söyledi:

"Bu da bizim önümüzdeki en büyük takip edeceğimiz projelerden bir tanesidir. Kolay bir değil, çok maliyet gerektiriyor. Viyadüklerle ve tünellerle sahil yolunun buradan geçmesi amaçlanıyor. Burada ekonominin canlanması bu unsurların gerçekleşmesine bağlı. Bu yollar ve limanın büyütülmesi bir araya geldiğinde sanırım İnebolu, Türkiye 'nin kuzeyin yıldızı olacaktır. İnşallah hep birlikte gönül gönüle bu işleri gerçekleştiririz."

Kaymakam Gökhan Görgülüarslan da kamu hizmetlerinde verginin önemine değinerek "Herkes çok kaliteli bir eğitimden çok kaliteli bir sağlıktan, çok kaliteli bir ulaşımdan ve enerjiden bahsederken tabi vergi verme noktasında maalesef insanlarımızın hep bir geri durma halleri söz konusu. Eğer sağlıklı bir eğitimden bahsediyorsak verimli kalkınmışlıktan bahsediyorsak vergiyi vermek zorundayız" ifadesini kullandı.

Kastamonu Defterdarı Ali Ateş ise vergi vermenin kutsal bir görev olduğunu anlattı.

Konuşmalarından ardından, 6 ilçede en fazla gelir ve kurumlar vergisi ödeyen toplam 41 mükellefe ödülleri verildi.