İnebolu'da yıl sonu sergisi

İnebolu'da yıl sonu sergisi
İnebolu'da yıl sonu sergisi
KASTAMONU (AA) - İnebolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Musa köyünde düzenlenen  geleneksel el nakışları kursunun yıl sonu sergisi...

KASTAMONU (AA) - İnebolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Musa köyünde düzenlenen  geleneksel el nakışları kursunun yıl sonu sergisi açıldı.

Azize Ana Yatılı Bölge Ortaokulu pansiyonundaki serginin açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Telat Aktaş, teknolojinin baş döndürücü bir hızla değiştiğini söyledi.

Değişimin ve dönüşümün çok hızlı bir şekilde ilerlediği bir dönemde Halk Eğitim Merkezlerinin öneminin her geçen gün bir kat daha arttığını belirten Aktaş, "Bu değişim ve dönüşüm yaşanırken tabi ki bizler durmamalıyız. Şunu biliyoruz, bir ülkenin en önemli kaynağı, insan kaynağıdır. Bugün gelişmiş ülkelerin hepsi bütçelerinin önemli bir kısmını bu insan kaynağının yetiştirilmesine harcıyor. Çünkü bizler çağdaş, medeniyetler seviyesine ulaştıracak nitelikli insan kaynağıdır. İşte bu bilinçle devletimiz de son yıllarda bütçesindeki en önemli kaynağı Milli Eğitim Bakanlığına ayırmaktadır" diye konuştu.

Ev hanımlarının boş zamanlarını değerlendirebileceği el sanatları kursların ve diğer faaliyetlerin düzenlendiğini dile getiren Aktaş, "Çocuklarımız yoğun bir eğitim öğretim döneminden sonra dinlenmek, eğlenmek onların hakkı. O zaman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün yaz döneminde planladığı sportif, sanatsal, sosyal kültürel kurslara da bir an önce kayıtlarını yaptırmalılar" dedi.

Açılışa, AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu, İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Kösem, okul müdürleri ve köy halkı katıldı.