İnebolu'da yol çalışması

İnebolu'da yol çalışması
İnebolu'da yol çalışması
KASTAMONU (AA) - İnebolu ilçesine bağlı Esenyurt köyü ve iki mahallesi arasında İl Özel İdaresi tarafından yol açıldı.Esenyurt Muhtarı Emrullah...

KASTAMONU (AA) - İnebolu ilçesine bağlı Esenyurt köyü ve iki mahallesi arasında İl Özel İdaresi tarafından yol açıldı.

Esenyurt Muhtarı Emrullah Kuruahmet, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Demirci ve Fikre mahalleleri arasındaki yolun yapımıyla yıllardır süren en büyük sorunlarının çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

Aradaki mesafenin 3 kilometre olmasına rağmen bir mahalleden diğerine gitmek için 46 kilometre yol kat etmek zorunda kaldıklarını belirten Kuruahmet, şöyle konuştu:

"Yaklaşık 20 yıl önce açılan yoldan şimdiye kadar araç geçişi mümkün olmadı. Zamanla ormanlaşan yolda yürümek bile imkansız hale geldi. Bu yüzden bir mahalleden diğerine giderken 46 kilometre yol kat edip İnebolu şehir merkezinden dolaşarak gitmek zorunda kalıyorduk. Şimdi çok şükür bu zahmetlerden halkımız kurtuldu. Tüm emeği geçen yetkililere teşekkür ederiz."

Kuruahmet, 3 kilometrelik yolun muhtelif yerlerine büz ve menfez yerleştirilerek alt yapı çalışmalarının da gerçekleştirildiğini kaydetti.