Irak Süper Lig futbol takımı, Kastamonu'da kampa girdi

Irak Süper Lig futbol takımı, Kastamonu'da kampa girdi
Irak Süper Lig futbol takımı, Kastamonu'da kampa girdi
-El-Necef Teknik Direktörü Hüseyin: - "Her şeyden önce spor ruhu ve sportif mücadele, bizim parolamız ve belirlediğimiz hedefimizdir. Türkiye'yi ve Türk insanını kamp sayesinde daha yakından tanıma fırsatı bulacağız"

KASTAMONU (AA) - Irak'ın süper lig futbol takımlarından El-Necef , Kastamonu'nun Araç ilçesindeki bir otelde kampa girdi.

Teknik Direktör Muhammet Abdul Hüseyin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Irak Spor Bakanlığı'nın destekleriyle Türkiye 'de olduklarını belirterek, Irak Spor Bakanının Türkiye'yi, bildiği ve sevdiği için önerdiğini söyledi.

Araç ilçesine bol oksijenli ve doğal güzelliklerle dolu bir yerleşim yeri olduğu için geldiklerini ifade eden Hüseyin, şöyle konuştu:

"Aynı zamanda spor tesisleri de tatmin edici. Takımımız 1963'te kuruldu. Kadromuzda Irak, Suriye , Kamerun ve Uganda milli takımlarından oyuncular bulunuyor. Her şeyden önce spor ruhu ve sportif mücadele, bizim parolamız ve belirlediğimiz hedefimizdir. Türkiye'yi ve Türk insanını kamp sayesinde daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Türk misafirperverliği, insani sıcaklık özellikle Araç Belediye Başkanının yakın ilgisi bizi çok memnun etti."

Hüseyin, kampın 8 Nisan'da sona ereceğini sözlerine ekledi.

El-Necef ekibi, daha sonra amatör küme takımlarından Araç Belediyespor ile Vali Enis Yeter Stadyumu'nda hazırlık maçı yaptı. 

 

 


  ETİKETLER:

  Süper Lig

  ,

  Futbol

  ,

  Irak

  ,

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  Lig

  ,

  dolu