İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
KASTAMONU (AA) - İnebolu Adliyesi'nde görev yapan hakim, savcı ve avukatlar, İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısını kınadı.İnebolu Cumhuriyet...

KASTAMONU (AA) ? İnebolu Adliyesi'nde görev yapan hakim, savcı ve avukatlar,  İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısını kınadı.

İnebolu Cumhuriyet Başsavcısı Kerem Arabacı, İnebolu Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın görevi başında haince ve alçakça şehit edildiğini belirterek, "Bu haber hepimizi büyük bir acıya ve üzüntüye boğdu" dedi.

Bu saldırıyı yapanların, amaçlarına ulaşamayacaklarını çok iyi bilmeleri gerektiğini ifade eden Arabacı, şunları söyledi:

"Bu menfur saldırı, terör eylemi, meslektaşlarımızı ve yargı mensuplarını korkutmayacak. Hak ve hukuk yolunda azimle çalışma kararlılığından da alıkoyamayacaktır. Bizler, hakimiyle, savcısıyla, avukatıyla ve tüm yargı camiasıyla bu hain saldırıyı lanetliyoruz. Ve şehidimize Allah'tan rahmet, meslektaşımız olan eşine, ailesine, yakınlarına ve tüm yargı camiasına başsağlığı diliyoruz."