İtfaiyeden baca temizliği uyarısı

İtfaiyeden baca temizliği uyarısı
İtfaiyeden baca temizliği uyarısı
KASTAMONU (AA) - Tosya Belediyesi İtfaiye Müdür Vekili Ali Sait Aydın, bacaların belirli periyotlarla kontrol edilerek temizlenmesinin yangın ve...

KASTAMONU (AA) ? Tosya Belediyesi İtfaiye Müdür Vekili Ali Sait Aydın , bacaların belirli periyotlarla kontrol edilerek temizlenmesinin yangın ve zehirlenme risklerini azaltacağını bildirdi. 

Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, tıkanan bacalardan tahliye edilemeyen karbonmonoksit gazının ölümlere, biriken kurumların ise yangınlara neden olduğunu belirtti.

Ev ve yerlerini  sıcak tutmak için soba ya da kombi kullanıldığını ifade eden Aydın, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Her ikisinin de verimli çalışmasını sağlamak için dikkat edilmesi  gereken ortak nokta bacalardır. Bacalar sobadan ya da kombiden çıkan karbonmonoksit gazının dışarıya sağlıklı şekilde çıkmasını sağlayarak hem zehirlenmeleri önler hem de cihazımızın verimli şekilde çalışmasını sağlar. Bu nedenle bacalarımızın belirli periyotlarla kontrol edilerek temizlenmesi gerekmektedir. Yangın ve zehirlenmelere karşı bu önlemlerin alınması riskleri azaltacaktır."

Aydın, yakıtın temiz bir bacada daha kaliteli yanarak tasarruf sağlanacağını ve  çevre kirliliğinin de önüne geçileceğini kaydetti. 


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  çevre

  ,

  tasarruf

  ,

  ,

  tahliye

  ,

  Karşı

  ,

  sıcak