"Kamu Vizyonunda Stratejik Liderlik ve Yönetim" Semineri

"Kamu Vizyonunda Stratejik Liderlik ve Yönetim" Semineri
"Kamu Vizyonunda Stratejik Liderlik ve Yönetim" Semineri
KASTAMONU (AA) - Hanönü Kaymakamlığı tarafından "Kamu Vizyonunda Stratejik Liderlik ve Yönetim" Semineri düzenlendi.Hanönü Şehit Faruk Karagöz Yatılı...

KASTAMONU (AA) - Hanönü Kaymakamlığı tarafından "Kamu Vizyonunda Stratejik Liderlik ve Yönetim" Semineri düzenlendi.

Hanönü Şehit Faruk Karagöz Yatılı Bölge Okulu Konferans Salonu'nda düzenlenen seminerde konuşan psikolojik strateji uzmanı Sevda Güner,  kamuda daha dinamik çözüm odaklı yapma yeteneği oluşturulması gerektiğini belirtti.

Yenilenmeden, zamanın ruhunun yönetilemeyeceğini vurgulayan Güner, "Okul bitirmekle, diplomayla matematiği, fiziği çok iyi bilmekle idarecilik olmuyor. Birbiriyle çatışan değil uzlaşan kamu görevlileri yetiştirmek zorundayız. Ayrıca bürokratik yapıda ve kamuda hantallık olmaması için çalışıyoruz. Halkın dertleriyle, sorunlarıyla gönülden ilgilenebilen kamu yöneticileri arzulamaktayız" değerlendirmesinde bulundu.

Seminere, Hanönü Kaymakamı Mustan Barış İşler, Belediye Başkan Vekili Kadir Özdemir, Garnizon Komutanı Jandarma Başçavuş Aydın Baysal, Emniyet Amiri Ayhan Özen, Milli Eğitim Müdürü Serkan Demirkıran, kamu kurumlarının amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar katıldı.