Karayolları işçilerinin kadro mutluluğu

Karayolları işçilerinin kadro mutluluğu
Karayolları işçilerinin kadro mutluluğu
KASTAMONU (AA) - Kastamonu'nun İnebolu ilçesindeki Karayolları 152. Şube Şefliğinde çalışan Türkiye Yol-Yapı-İnşaat İşçileri Sendikası (Yol-İş)...

KASTAMONU (AA) - Kastamonu'nun İnebolu ilçesindeki Karayolları 152. Şube Şefliğinde çalışan Türkiye Yol-Yapı-İnşaat İşçileri Sendikası (Yol- İş ) Kastamonu 1 Nolu Şubesine üye 26 işçi kadroya alınmanın mutluluğunu yaşıyor. 

Yol-İş Kastamonu 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşam içinde insanların sıkıntılı günleri olduğunu söyledi.

Taşeron çalışanların da bu tür olumsuzluklardan nasibini aldığını belirten Çelik, şöyle konuştu:

"Bu bir ajitasyon değildir, gerçeklerin ta kendisidir. Karayollarında çalışmak bir ayrıcalıktır. Çünkü hem çalışıyoruz hem sevap işliyoruz. Bu nasıl oluyor diyorsanız, insanları birbirine kavuşturmak sevapların en büyüklerindendir. Taşeron işçilerin kadroya alınmasında gösterdiği katkı nedeniyle Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e teşekkürlerimi iletiyorum."

- "Hayatımızda böyle bir gün daha yaşayamayız"

İşçilerden İsa Girgin de kadroya alınmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Bugünün yaşadığı en mutlu günlerden biri olduğunu aktaran Girgin, "Hayatımızda böyle bir gün daha yaşayamayız. Kadro almamızda emeği geçen tüm herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Girgin, kendi durumlarında olan herkese bu çalışma şeklinin nasip olmasını temenni ettiğini kaydetti.