Kastamonu Havalimanı'nda karla mücadele çalışmaları

Kastamonu Havalimanı'nda karla mücadele çalışmaları
Kastamonu Havalimanı'nda karla mücadele çalışmaları
KASTAMONU (AA) - Kastamonu Havalimanı Müdürü Mustafa Konca, uçak seferlerinde aksama yaşanmaması için ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü...

KASTAMONU (AA) - Kastamonu Havalimanı Müdürü Mustafa Konca, uçak seferlerinde aksama yaşanmaması için ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Konca, gazetecilere yaptığı açıklamada, Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) Genel Müdürlüğü'ne ait havalimanında, kardan kaynaklı uçuş iptalinin olmadığını belirtti.

"Kış şartlarına kar şı ekiplerimiz yoğun bir mücadele içinde" diyen Konca, "Aralıklarla etkisini gösteren kar yağışı, yoğun bir çalışmayı da beraberinde getirdi. Kurumumuza ait 2 kar küreme, süpürme ve üfleme özelliğine sahip kombine karla mücadele aracı, 1 kar püskürtme aracı, buz çözmek için kullanılan 1 adet de-icing serpme aracı ile uçak trafiğinin aksamaması için personelimiz mesai mefhumu gözetmeksizin 24 saat esasına göre çalışıyor" ifadesini kullandı.

Konca, şu ana kadar pistten kaynaklı bir uçuş iptali olmadığını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Şu ana kadar pist, apron ve taksi yolu sahalarından kaynaklanan uçuş iptali yoktur. Karla mücadele çalışmaları, eğitimli ve deneyimli ekipler ile yüksek donanımlı araçlarımızla yapılmaktadır. Bu sayede pistler temizlenerek uçakların inişine imkan sağlanmaktadır. Ancak sis ve yoğun kar yağışına bağlı düşük görüş mesafesinden dolayı zaman zaman sefer iptalleri yaşanmaktadır. Karla mücadele ekibimiz kış sezonu öncesi hazırlanan plan dahilinde çalışmalarına devam etmektedir. Sahalarımız ve iç yollarımız açık vaziyette tutulmaktadır. Gerek personelimiz, gerekse araçlar yeterli performansa sahiptir. Bu konuda yoğun çaba gösteren ekiplerimize teşekkür ediyoruz. Havalimanımızda üyesi olduğumuz Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO ) tarafından yayınlanan standartlarda hizmet vermekteyiz.''


  ETİKETLER:

  Hava

  ,

  kış

  ,

  sivil

  ,

  zaman

  ,

  kar

  ,

  hizmet

  ,

  Karşı

  ,

  Havalimanı