Kastamonu Şehr-i Dilara Korosu konser verecek

Kastamonu Şehr-i Dilara Korosu konser verecek
Kastamonu Şehr-i Dilara Korosu konser verecek
KASTAMONU (AA) - Kastamonu Şehr-i Dilara Türk Müziği Korosu Kurucu Üyesi Güray Soğancı, cumartesi günü konser vereceklerini bildirdi.Soğancı, AA...

KASTAMONU (AA) - Kastamonu Şehr-i Dilara Türk Müziği Korosu Kurucu Üyesi Güray Soğancı, cumartesi günü konser vereceklerini bildirdi.

Soğancı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen sene kurulan koronun bugüne kadar verdiği üç konserle başarısını taçlandırdığını söyledi.

Çalışmalar kapsamında 2014-2015 sezonu hazırlıklarına eylül ayında tekrar başladıklarını ifade eden Soğancı, şöyle konuştu:

"Çalışmalarımızı disiplinli şekilde devam ettirmekteyiz. Koro olarak amacımız, Kastamonu müzik hayatını daha renkli  hale getirmek ve bu doğrultuda yapılan çalışmaları farklı illerde de sergilemektir. Önümüzdeki aylarda biri Ankara 'da olmak üzere 3 konser düzenlemeyi planlıyoruz. Konserlerden ilkini 17 Ocak Cumartesi günü icra edeceğiz. Bu çalışmalar, Kastamonu'nun tanıtımı için büyük bir rol oynuyor. 17 Ocak'taki konserde koromuza TRT Ankara Radyosu'nun saz üstatları da eşlik edecek. Tüm müzikseverleri konserimize bekliyoruz."


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  TRT

  ,

  Müzik

  ,

  eylül

  ,

  Konser

  ,

  2015