Kastamonu Şehr-i Dilara Türk Müziği Korosu konseri

Kastamonu Şehr-i Dilara Türk Müziği Korosu konseri
Kastamonu Şehr-i Dilara Türk Müziği Korosu konseri
KASTAMONU (AA) - Kastamonu Şehr-i Dilara Türk Müziği Korosu, Kastamonu'da konser verdi.Şef Yusuf Koçak yönetiminde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TRT...

KASTAMONU (AA) - Kastamonu Şehr-i Dilara Türk Müziği Korosu, Kastamonu'da konser verdi.

Şef Yusuf Koçak yönetiminde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TRT Ankara Radyosu sanatçılarının da katılımıyla Kastamonu Üniversitesi 3 Mart Konferans Salonu'nda düzenlenen konserde, Türk müziğinin çeşitli makamlarında 29 eser seslendirildi.

Koçak, konserin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, koronun 2014 yılında kurulduğunu ve her gün daha da gelişerek kaliteli işler yapmaya çalıştığını söyledi.

Sezonun ilk konserini gerçekleştirdiklerini ifade eden Koçak, şöyle konuştu:

"Arkadaşlar yaklaşık 4 aydır bu konsere hazırlandılar ve bu akşam  başarılı şekilde eserleri icra ettiler. Ben de çok keyif aldım. Hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Koronun daha iyi eserler ortaya çıkarması hep çalışmayla olacak. Koronun seviyesi gittikçe yükseliyor. Konser çok güzel bir atmosferde geçti. Tüm katılımcılara teşriflerinden dolayı saygılarımı sunuyorum."

Konserin bitiminde, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Şef Koçak ve Şef Yardımcısı Nevşin Uluay'a çiçek takdim etti.

Konseri, İl Emniyet Müdürü Mustafa Yoldan, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çelik ve vatandaşlar izledi.