Kastamonu'da gaziler, protokolü ziyaret etti

Kastamonu'da gaziler, protokolü ziyaret etti
Kastamonu'da gaziler, protokolü ziyaret etti
KASTAMONU (AA) - Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu şube başkanlıklarının...

KASTAMONU (AA) -  Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu şube başkanlıklarının yönetim kurulu üyeleri, Kastamonu Valiliği, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanlığı, Kastamonu Belediyesi ve Kastamonu Üniversitesini (KÜ) ziyaret etti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, valilik ziyaretinde yaptığı konuşmada, her iki derneğin de olağan genel kurullarını yeni yaptığını ve yeni yönetim kurullarının oluştuğunu hatırlattı.

Şehit aileleri ve gazilere hizmet etmeyi her zaman  kendilerine görev bildiklerini ifade eden Satıoğlu, "O yolda çalışıyoruz, çalışmaya da gayret edeceğiz. Bu bizi çok mutlu ediyor, önümüzdeki süreçte sizlerin desteğiyle yapacağımız güzel hizmetler olacak. Bunlardan bir tanesi de vali beyin öncülüğünde Çanakkale gezisi ve iki derneğin birlikte çalışacağı bir bina" diye konuştu.

Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın da sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte güzel işler yaptıklarını aktararak, dernek temsilcilerine başarılar diledi. 

Satıoğlu, ziyaretin sonunda derneğinin 100. kuruluş yıl dönümü anısına Vali Günaydın'a üstün hizmet madalyası takdim etti.

Gaziler daha sonra, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Bal, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, ve KÜ Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın'ı ziyaret etti.