Kastamonu'da gıda zehirlenmesi şüphesi

Kastamonu'da gıda zehirlenmesi şüphesi
Kastamonu'da gıda zehirlenmesi şüphesi
- Mevlit yemeğinden sonra mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye başvuran 7'si çocuk 27 kişi, tedavilerinin ardından taburcu edildi

KASTAMONU (AA) - Kastamonu'da yediği mevlit yemeğinden sonra mide bulantısı şikayetiyle hastaneye giden 27 kişi taburcu edildi.

İl Sağlık Müdürü Metin Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkeze bağlı Aşağı Yuva köyünde vatandaşların toplu şekilde et yemeği yediğini söyledi.

Yemeğin ardından 2,5 saat sonra Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesine bulantı ve kusma şikayetiyle 20 erişkin ile 7 çocuk vakası geldiğini bildiren Öztürk, servislerde yapılan tetkik ve tedavi sonrası tüm hastaların taburcu edildiğini anlattı.

Öztürk, yemekten numune alındığını, bir sorun olup olmadığının incelendiğini kaydetti.  

Köy muhtarı Hilmi Keleloğlu ise gazetecilere yaptığı açıklamada, ev yaptıran Sebahattin Hasanoğlu'nun mevlit okutturarak davetlilere yemek ikram ettiğini söyledi.

Mevlitin ardından eve döndükten sonra eşi ve baldızının mide bulantısı geçirdiğini belirten Keleloğlu, "Hemen hastaneye götürdüm. Gıda zehirlenmesi olabileceği şüphesiyle bazı tahliller yapıldı. Şimdi iyiler, taburcu edildiler" dedi.


  ETİKETLER:

  Yemek

  ,

  Çocuk

  ,

  Köy

  ,

  gıda