Kastamonu'da kamu taşınmazlarında paylaşım sıkıntısı

Kastamonu'da kamu taşınmazlarında paylaşım sıkıntısı
Kastamonu'da kamu taşınmazlarında paylaşım sıkıntısı
KASTAMONU (AA) - AK Parti Kastamonu İl Başkanı Halil Uluay, kamu kurumlarının ellerindeki taşınmazların paylaşım sıkıntılarının olduğunu...

KASTAMONU (AA) - AK  Parti Kastamonu İl Başkanı Halil Uluay, kamu kurumlarının ellerindeki taşınmazların paylaşım sıkıntılarının olduğunu söyledi.

Uluay, il başkanlığında düzenlenen  AK Parti İl Genel Meclisi grup toplantısında yaptığı konuşmada, taşınmazların paylaşım sıkıntısının kurumlardan değil mevzuattan kaynaklandığını ifade etti.

"İl Özel İdaresi İş Hanı'yla ilgili devir sıkıntısı var" diyen Uluay, şöyle devam etti:

"Bu iş hanı hangi kurumda olursa olsun Kastamonuluların malıdır. Bir kamu kurumundan başka bir kuruma devredildiğinde orası kamunun elinden çıkmıyor. Önemli olan Kastamonu'ya hizmet etmek. Hangi kurum yapabilecekse bu hizmetleri o kurum eliyle yapılması lazım. İl Özel İdaresi hizmet alanı olarak kırsalda kanalizasyon ve yol yapması. Şehirdeki hizmetleri belediyeye devretmesi gerekiyor. Keşke bedelsiz devir olabilse. Ama mevzuattaki hantallıktan dolayı illa ya satış ya da takas olabiliyor."

Uluay, ilin kalkınması için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayarak, Kastamonu'da kurumlar arası koordinasyonun istenilen düzeyde olmadığını kaydetti.