"Kastamonu'da sonbahar-kış" konulu fotoğraf sunumu

"Kastamonu'da sonbahar-kış" konulu fotoğraf sunumu
"Kastamonu'da sonbahar-kış" konulu fotoğraf sunumu
KASTAMONU (AA) - Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Suat Cumali Güngör, "Kastamonu'da sonbahar-kış" konulu fotoğraf sunumu yaptı.Kastamonu...

KASTAMONU (AA) - Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Suat Cumali Güngör, "Kastamonu'da sonbahar-kış" konulu fotoğraf sunumu yaptı.

Kastamonu Belediyesi Toplantı Salonu'ndaki sunumda, kent merkezi, ilçeleri ve köylerinde sonbahar ve kış mevsimlerinde çekilen 60 kare fotoğraf, fotoğrafseverlerin beğenisine sunuldu.

Güngör, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fotoğraf sunumunun geçen yıl temmuz ayında İtalya 'da yapılan bir fotoğraf festivalinde Türkiye 'yi temsilen gösterilen 5 sunumdan biri olduğunu anımsattı.

Kastamonu'nun sonbahar ve kışı mevsiminin çok farklı olduğunu ifade eden Güngör, şöyle konuştu:

"Her yerde görülebilecek şeyler değil. Bunu insanlara göstermek istediğim için bu konuyu belirledim. Sunumda İngilizce açıklamaları da yer alıyor. Sunumun sonuna, 'Kastamonu fotoğraf sevdalılarını bekliyor' diye de not düştüm. Bakarsınız, yarın öbür gün İtalya'dan da misafirlerimiz gelebilir. Kastamonu, fotoğraf açısından ülkemizin nadir kentlerinden birisi, bu güzelliği bence herkesin görmesi gerekir."

Sunumun sonunda, derneğe yeni üye olanlara kimlik kartları takdim edildi.