Kastamonu'da yaban hayatını koruma çalışmaları

Kastamonu'da yaban hayatını koruma çalışmaları
Kastamonu'da yaban hayatını koruma çalışmaları
KASTAMONU (AA) - Kastamonu Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle yaban hayvanlarının geçiş...

KASTAMONU (AA) - Kastamonu Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle yaban hayvanlarının geçiş güzergahlarında yem bıraktı.

Orman ve Su İşleri İl Şube Müdürü Yalçın Uyanık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yemlemenin, merkez başta olmak üzere, Bozkurt, Cide, Çatalzeytin, Şenpazar ve Tosya ilçelerindeki ormanlık alanlarında yapıldığını belirtti.

Yemleme faaliyetlerinin sürdürebilir bir yaban hayatı için önem taşıdığını vurgulayan Uyanık, "Kent genelinde son yılların en ağır kış şartları etkisini gösteriyor. Kastamonu bölgesi zengin bir bitki örtüsüne ve doğal güzelliklere sahip. Kurum olarak, ormanlarımızda barınan yaban hayvanlarının yiyecek sıkıntısı yaşamaması için merkez ve tüm ilçeler dahil yemleme çalışması yapıyoruz. Bu çalışmalara katkı sağlayan avcı derneklerine ve kurumlara katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Zengin

  ,

  orman

  ,

  kış

  ,

  kurum

  ,

  kar

  ,

  kent