Kastamonu'daki sunta işçilerinin grevi

Kastamonu'daki sunta işçilerinin grevi
Kastamonu'daki sunta işçilerinin grevi
- Grevlerini 30 gündür sürdüren Ağaç-İş Sendikası üyesi 213 işçiye, Belediye Başkanı Babaş tarafından yüz ellişer liralık alışveriş çeki dağıttırıldı

KASTAMONU (AA) - Kastamonu'da bir sunta fabrikasında 30 gündür grev yapan  Türkiye Ağaç ve Kağıt Sanayii İşçileri (Ağaç- İş ) Sendikası üyesi 213 işçiye,  Belediye Başkanı Tahsin Babaş'ın yüz ellişer liralık alışveriş çeki dağıttırarak destek verdiği bildirildi.

Ağaç-İş Sendikası Kastamonu Şube Başkanı Kadir Çölmekçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işçilerin grev kapsamında on ikişer saat arayla fabrika önünde kurdukları karavanda nöbet tuttuğunu söyledi.

İşçilerin çok zor durumda olduğunu ifade ederek, iş verenin henüz taleplerine yönelik adım atmadığını savunan Çömlekçi, "Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, zorlu günümüzde bizi ziyaret etti. Daha sonra da işçi başına 150 liralık hediye çeki gönderdi. İşçi arkadaşlarımıza bir nebze katkı sağladı. Kendisine bu jestinden dolayı çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Çölmekçi, her zaman anlaşmadan ve fabrikalarının çalışmasından yana tavır aldıklarını, tek isteklerinin mağduriyetlerini giderecek ve insan gibi yaşayacak bir ücret almak olduğunu sözlerine ekledi.

Ağaç-İş Sendikasının 27 Ocak'ta aldığı grev kararının ardından işçiler, fabrikanın önünde 12 saat arayla grev nöbeti tutmaya başlamıştı.