Kastamonu'daki sunta işçilerinin grevi

Kastamonu'daki sunta işçilerinin grevi
Kastamonu'daki sunta işçilerinin grevi
- Kentteki bir sunta fabrikasında özlük haklarını alamadıkları gerekçesiyle 70 gündür grev yapan 212 işçiye, Ağaç-İş Sendikası tarafından para yardımı yapıldı

KASTAMONU (AA) - Türkiye Ağaç ve Kağıt Sanayii İşçileri (Ağaç- İş ) Sendikası, örgütlü olduğu sunta fabrikasında 70 gündür grev yapan 212 işçiye 600'er lira para yardımında bulundu. 

Ağaç-İş Sendikası Genel Başkanı Mürsel Taşçı, fabrikanın önünde yaptığı basın açıklamasında, grevin iş ve aştan öte artık bir namus meselesi hali geldiğini söyledi.

Hiçbir işçinin boyun bükerek iş yerine dönmenin hesabını yapmaması gerektiğini belirten Taşçı, "İşçilerimize çok olmasa da karınca kararınca maddi katkı verdik. Nisan ayı sonunda yine desteğimiz olacak. Grev, 2015'in sonuna kadar da devam etse başladığımız bilinçle ve heyecanla yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bugüne kadarki sabırlı mücadelenizden dolayı hepinizi ayrı ayrı kutluyorum."

Ağaç-İş Genel Mali Sekreteri Hasan Doğan da şube yönetimi ve delegelerin dün Ankara 'ya geldiğini ve çeşitli görüşmeler yaptıklarını vurgulayarak işçilere maddi desteklerin süreceğini kaydetti. 

Grevdeki işçilere sendika görevlileri tarafından 600'er lira dağıtıldı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  Sendika

  ,

  Para

  ,

  lira

  ,

  ,

  2015