Kastamonu'ya "Hüsnü Açıksöz" Meydanı

Kastamonu'ya "Hüsnü Açıksöz" Meydanı
Kastamonu'ya "Hüsnü Açıksöz" Meydanı
KASTAMONU (AA) - Kastamonu Belediye Meclisi, Kastamonu basınının en büyük ismi Hüsnü Açıksöz'ün adını Kastamonu'nun en işlek caddelerinden...

KASTAMONU (AA) - Kastamonu Belediye Meclisi, Kastamonu basınının en büyük ismi Hüsnü Açıksöz'ün adını Kastamonu'nun en işlek caddelerinden birinde bulunan alana verdi.

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti'nin verdiği dilekçeyi Eylül ayı Meclis toplantısı gündemine alan Kastamonu Belediyesi, Kastamonu basınının tarihindeki önemli isme Hüsnü Açıksöz'ün adını Kuyudibi Caddesi girişindeki alana verdi.

"Hüsnü Açıksöz Meydanı" olarak ilan edilen alanda ilerleyen günlerde Açıksöz'ün öz geçmişinin de yazılı olduğu bir büst yerleştirilecek ve çevre düzenlemesi yapılacak.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, "Milli mücadeleye ve Cumhuriyete harç koyan büyük bir insan olan Hüsnü Açıksöz'ün adı bundan böyle burada yaşayacaktır" dedi.

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz, karar nedeniyle başta Belediye Başkanı Tahsin Babaş olmak üzere Belediye Meclisi üyelerinin hepsine Kastamonu basını adına teşekkürlerini iletti.


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  İlan

  ,

  harç

  ,

  eylül