Kayıp ağabeyinden 41 yıldır haber bekliyor

Kayıp ağabeyinden 41 yıldır haber bekliyor
Kayıp ağabeyinden 41 yıldır haber bekliyor
KASTAMONU (AA) - Bozkurt ilçesinde yaşayan Yunus Durak, işe gitme bahanesiyle evden ayrılan ağabeyinden 41 yıldır haber bekliyor.Yüksek...

KASTAMONU (AA) - Bozkurt ilçesinde yaşayan Yunus Durak, işe gitme bahanesiyle evden ayrılan ağabeyinden 41 yıldır haber bekliyor.

Yüksek Mahalle'de yaşayan Dursun Durak, 1974'te 17 yaşındayken işe gideceğini söyleyerek evden ayrıldı. O günden beri geri dönmeyen Dursun için umudunu yitirmeyen kardeşi, babasının 1975'te gazeteye verdiği kayıp ilanıyla ağabeyini arıyor.

Yunus Durak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yıllardır görmediği kardeşini çok özlediğini belirterek, onu bulmak için elinden gelen her şeyi yapmaya çalıştığını söyledi. 

Ağabeyi evden ayrıldığında kendisinin 9 yaşında olduğunu anlatan Durak, şöyle konuştu:

"Küçük yaşta hatırladığım kadarıyla ağabeyimi gözümde canlandırabiliyorum. Kardeşim her yıl emniyet güçlerince aranıyor ama sonuç alamadık. Bu, beni çok üzüyor. Ne annemin ne de babamın cenazesine geldi. Ağabeyim 17 yaşında gittiği için yoklama kaçağı görünüyor. Her askerlik yoklamasında arama kararı çıkartılıyor. Ben de emniyete gidip ifade veriyorum. Bu vesileyle aynı acıyı her yıl ailece yaşıyoruz."

Durak, kardeşini gören veya yerini bilenlerin kendilerine ulaşmalarını istedi.


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Kayıp

  ,

  emniyet