Köyde bayram şenliği

Köyde bayram şenliği
Köyde bayram şenliği
- İnebolu ilçesine bağlı bir köyde bayram dolayısıyla geleneksel düzenlenen şenlikte halat çekme, kros, yumurta vurma, yoğurt yeme, kaşıkta yumurta taşıma gibi yarışmalar renkli görüntülere sahne oldu

KASTAMONU (AA) - Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde bayram dolayısıyla geleneksel düzenlenen şenliğe katılan vatandaşlar yöresel yarışmalarla doyasıya eğlendi.

Bayıralan köyünde düzenlenen şenlikte, halat çekme, kros, yumurta vurma, yoğurt yeme, kaşıkta yumurta taşıma, çuvalda yürüme, sandalye kapma ve acı biber yeme gibi çeşitli yarışmalar yapıldı.

Bayıralan köyü muhtarı Hilmi Güloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bayram şenliklerini geleneksel hale getirdiklerini belirterek "Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramının üçüncü günü bu şenlikleri düzenliyoruz. İlçe merkezi ve çevre köylerden yoğun katılım oluyor. Bayramı bu şenlikler sayesinde daha kalabalık ve coşkulu şekilde kutluyoruz. Amacımız insanların birbirleriyle tanışmasını ve kaynaşmasını sağlamak" diye konuştu.

Güloğlu, şenlik dolayısıyla bin kişilik etli pilav, tatlı ve ayran ikram ettiklerini kaydetti.

Dereceye girenlere ödüllerin verildiği şenliğe AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu, İl Genel Meclisi üyesi Özdal Taşçı, köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.