Köyde mahsur kalan kalp hastası bebek hastaneye kaldırıldı

Köyde mahsur kalan kalp hastası bebek hastaneye kaldırıldı
Köyde mahsur kalan kalp hastası bebek hastaneye kaldırıldı
KASTAMONU (AA) - İnebolu ilçesinde kar nedeniyle yolu kapanan Örtülü köyünde mahsur kalan kalp hastası bebeğe ulaşıldı.İl Afet ve Acil Durum...

KASTAMONU (AA) - İnebolu ilçesinde kar nedeniyle yolu kapanan Örtülü köyünde mahsur kalan kalp hastası bebeğe ulaşıldı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri kar üstü aracıyla ikinci kez yola çıkarak, Tozluyurt Mahallesi'nde 3 metrelik kar nedeniyle mahsur kalan 8 aylık Erol Gürçay'a ulaşmayı başardı.

İnebolu'ya 40 kilometre uzaklıktaki köye 6 saatte ulaşan ekipler, bebeği ve annesi Fatma Gürçay'ı (21) alarak Özlüce köyüne getirdi.

Erol bebek, burada bekleyen ambulansla İnebolu Devlet Hastanesine götürüldü.

Anne Fatma Gürçay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuğunun 1,5 ay önce kalp ameliyatı olduğunu ve her gün kullanması gereken ilacı tükendiği için yetkililerden yardım istediklerini söyledi.

Önceki gece köye ulaşamayan ekiplerin geri dönmek zorunda kalması üzerine telaşa kapıldığını belirten Gürçay, "Çok şükür ekipler köye gelerek bizi aldı. Adeta dünyalar benim oldu. İnşallah çocuğum sağlığına kavuşur. Kaymakamlık ve AFAD yetkililerine teşekkür ederiz. Allah devletimizden razı olsun" dedi.

İnebolu Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan bebeğin sağlığının iyi olduğu öğrenildi.

AFAD ekipleri ihbar üzerine dün gece Erol bebeği almak için yola çıkmış ancak 3 metrelik kar ve tipi nedeniyle 2 kilometreye kadar yaklaştıkları köye ulaşamadan geri dönmek zorunda kalmıştı.


  ETİKETLER:

  Gece

  ,

  Kalp

  ,

  afet

  ,

  AFAD

  ,

  kar

  ,

  kaymakamlık