Köylüler su arıyor

Köylüler su arıyor
Köylüler su arıyor
KASTAMONU (AA) - Azdavay ilçesine bağlı Karakuşlu köyünde su için sondaj çalışması başlatıldı.Karakuşlu Köyü Muhtarı Ali Çetin, köyün içme ve...

KASTAMONU (AA) - Azdavay ilçesine bağlı Karakuşlu köyünde su için sondaj çalışması başlatıldı.

Karakuşlu Köyü Muhtarı Ali Çetin, köyün içme ve kullanma suyunu karşılayan Devrekani Çayı kenarındaki kuyunun suyunun yetersiz geldiğini söyledi.

"Mecburen kuyuya çaydan su basıyoruz böyle olunca da gelen su içme suyu olarak kullanılmıyor" diyen Çetin, şunları kaydetti:

"Bu keson kuyu hizmete alınalı yaklaşık 30 yıl oldu, kuyu ile depo arasındaki boruların ömrü dolduğundan sık sık arıza vermeye başladı. Biz de çare olarak köyümüzün değişik yerlerinde su arama çalışmalarına başladık. Daha önce iki yere yapılan sondajlarda yeterli su bulunamaması üzerine önceki yıllarda etüdü yapılan alanda özel bir şirket aracılığı ile sondaj çalışmalarımıza başladık. Bu çalışmalarımızın en başından beri bizim yanımızda olan Azdavay Belediye Başkanımız Sayın Osman Nuri Civelek sondaj çalışmaları bedelinin bir kısmını karşılanmasında yardımcı olacağını belirtti. Kalan kısmını ise köylüler olarak biz karşılamaya çalışacağız. Tüm köylülerimin ve hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyorum."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  şirket

  ,

  çare