Köylülerin imam talebi

Köylülerin imam talebi
Köylülerin imam talebi
- Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine bağlı Sakızcılar köyü sakinleri, cami imamının kendi isteğiyle ayrılmasının ardından, cuma namazı kılmak için her hafta 14 kilometre uzaktaki ilçe merkezinden özel araçla köye imam getiriyor - Muhtar vekili Özdemir: "Köy halkı olarak hoca konusunda mağdur durumdayız. Köylülerden topladığımız paralarla özel araç tutup her cuma ilçeden köye hoca taşıyoruz"

KASTAMONU (AA)  - Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine bağlı Sakızcılar köyü sakinleri, camilerinde imam bulunmadığından, cuma namazı kılmak için her hafta 14 kilometre uzaktaki ilçe merkezinden özel araçla köye imam getiriyor.

Köyün muhtar vekili Metin Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cami imamının 9 ay önce kendi isteğiyle köylerinden ayrıldığını söyledi.

İlçe ve İl Müftülüğüne başvurduklarını ancak henüz camilerine imam ataması yapılmadığını öne süren Özdemir, şöyle konuştu:

"Köyümüzden toplanan paralarla ilçe merkezindeki Kur'an kursundan cuma namazı kılmak için hoca getiriyoruz. Çevrede cemaati olmayan köylerde hoca var fakat biz dokuz aydır hocasız duruyoruz. Bu konuları dile getirdiğimizde yetkililer bize hocanın Ankara 'dan atanacağını, kendilerinin bir şey yapamadıklarını belirtiyor. Köy halkı olarak hoca konusunda mağdur durumdayız. Köylülerden topladığımız paralarla özel araç tutup her cuma ilçeden köye hoca taşıyoruz."

Özdemir, mağduriyetin bir an önce giderilmesini istediklerini belirterek, kış şartlarında köye gidip gelmenin zor olduğunu kaydetti.

 


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Cami

  ,

  İmam

  ,

  Köy

  ,

  ilçe

  ,

  kış