Milletvekili Gülşen'den İnebolu Muhtarlar Derneğine ziyaret

Milletvekili Gülşen'den İnebolu Muhtarlar Derneğine ziyaret
Milletvekili Gülşen'den İnebolu Muhtarlar Derneğine ziyaret
KASTAMONU (AA) - AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, İnebolu Muhtarlar Derneği'ni ziyaret etti.Dernek Başkanı Ahmet Çakılcı,...

KASTAMONU (AA) - AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, İnebolu Muhtarlar Derneği'ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı Ahmet Çakılcı, Gülşen'e köylerin sorunlarını ve taleplerini iletti.

Milletvekili Gülşen, ziyarette yaptığı açıklamada, Kastamonu'da bu yıl 400 kilometre asfalt programı olduğunu söyledi.

Komşu iller Çankırı, Sinop, Bartın ve Karabük'ün toplam asfalt programının Kastamonu'nun yarısı kadar bile olmadığını belirten Gülşen, "Köyümüz çok, ihtiyacımız çok. Hamdolsun bu dönemde biraz daha bu işe katkı verdik. Bu yıl Kastamonu'ya 13 milyon lira KÖYDES ödeneği geldi. Türkiye 'de 3. veya 4. sıradayız. Ama biz 2014 yılı sonunda 32 milyon lira Özel İdare'ye ek kaynak bulduk. Bu ek kaynaklar olmasa bu işler bu kadar olmaz, 400 kilometre asfalt programı yapamayız. Bu yıl 10 milyon lira daha ödenek almak için uğraşıyoruz" diye konuştu.

İl Özel İdaresi'nin makine parkının yenilenmesi için İller Bankası'ndan da 15 milyon liralık kredi sağlandığını dile getiren Gülşen, şunları söyledi:

 "Hükümetin kurulamamasından dolayı Euro ve Dolar'da bir artış oldu. Alacağımız makineler Euro ile satılıyor. Vali bey 3 trilyon lira zararımız oldu diyor. 3 trilyona her halde biz 10 kamyon fazla alırdık. Dolayısıyla biz biraz bekleyelim, bu iş biraz durulsun dedik. 15 trilyon lira paramız çıktı. Bununla kamyon, greyder, ekskavatör alacağız ve sizler için kullanacağız. İnebolu'ya en az 2 kamyon, 1 greyder düşer. Makine parkımızı güçlendirmek için kredi serbest bırakıldı. Döviz kurundaki oynamadan dolayı bekliyoruz."

Gülşen, ziyaretin ardından muhtarlarla toplu fotoğraf çektirdi.

Ziyarete, AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu ile il genel meclis üyeleri Mehmet Kösem ve Özdal Taşçı katıldı.