Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- MHP Kastamonu Milletvekili adayı Çınar: "Üzüntülü müyüm, asla üzüntülü değilim. Bir Türk milliyetçisi olarak üzerime düşeni kat be kat yaptığıma inanıyorum"

KASTAMONU (AA) - TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve MHP Kastamonu Milletvekili adayı Emin Çınar, 1 Kasım Genel Seçimi'ne ilişkin, "Üzüntülü müyüm, asla üzüntülü değilim. Bir Türk milliyetçisi olarak üzerime düşeni kat be kat yaptığıma inanıyorum" dedi.  

Çınar, MHP Kastamonu İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 1 Kasım'daki seçime bakıldığında MHP'nin Türkiye ve Kastamonu'da oy kaybına uğradığını söyledi. Bu seçimde Kastamonu'da 21 bin civarında oy kaybının söz konusu olduğunu belirten Çınar, MHP'ye gönül verenlerin elinden gelen gayreti ortaya koyduğunu ifade etti. 

Kastamonu'da girdikleri her seçimde bir milletvekili çıkaracak oyu elde ettiklerini aktaran Çınar, şöyle konuştu:

"Ancak, bu seçimde bu nasip olmadı. İnandık, mücadelemizi ortaya koyduk. Yaklaşık bir buçuk aydır devam eden her seçim kampanyasında olduğu gibi bu seçim kampanyasında da elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştık. Şu anda bu tablo karşısında Adalet ve Kalkınma Partisi'nden seçilen bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun kendilerine, inşallah Kastamonu'ya hayırlı hizmetler yapmak nasip olur. Çünkü, çok sözler verdiler. Geçmişte de bu sözleri vermişlerdi, biz yerine getirilemeyen sözleri her gittiğimiz yerde ifade ettik. Millete doğruları söyledik."

Çınar, dün milletvekili sıfatını taşıdıklarında söylediği doğruları, bugün de yarın da söyleyeceğine işaret etti. TBMM'de Türk milletinin yarınlarını sıkıntıya sokabilecek gördüğü her türlü yanlışı vurgulamaya çalıştığını belirten Çınar, şöyle devam etti:

"Bugün, bu sıfattan uzaklaşıyorum. Şayet, konuştuğumdan rahatsız olan varsa hukuk ve kanun açıktır. Bu boyun da o kanunun önünde eğilmeye hazırdır. Ben Türk milliyetçisiyim, 21 yıldır bu davanın içerisinde hiçbir zaman yılmadım, yarın da yılmayacağım, ilerleyen zamanda da yılmayacağım. Üzüntülü müyüm, asla üzüntülü değilim. Bir Türk milliyetçisi olarak üzerime düşeni kat be kat yaptığıma inanıyorum."

Çınar, milletvekili yaptığı süre içerisinde ülkücü hareketin hiçbir ferdinin boynunu önüne eğdirecek bir hareketin içerisinde olmadığını bildirdi. Milliyetçi Hareket Partisi'nin yerinin burası olmaması gerektiği için üzüntülü olduğunu vurgulayan Çınar, "rüşvet, yardım paketi teklif etmediklerini, yüreğini ortaya koyarak seçmenin huzuruna gittiklerini" kaydetti.  

Çınar, 24-25. dönem MHP Kastamonu Milletvekili olarak parlamentoda yer almış ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi görevini üstlenmişti.