Mina'daki izdiham

Mina'daki izdiham
Mina'daki izdiham
- Cidde'de tedavi altına alınan Yaşar Aslan'ın Kastamonu'daki ailesi yaralının bir an önce Türkiye'ye getirilmesini bekliyor - Aslan'ın oğlu Fatih Aslan: - "3 gün babamdan haber alamadım, Allah'a şükür ki bulundu. Cidde'deki bir hastanede olduğu söylendi"

KASTAMONU (AA) - Hac görevini yerine getirirken Mina'daki izdihamda yaralanan ve Cidde'deki bir hastanede tedavi altına alınan Yaşar Aslan'ın Kastamonu'daki ailesi kavuşacakları günü bekliyor.

Yaşar Aslan'ın oğlu Fatih Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının bu sene hac vazifesini yerine getirmek için annesiyle kutsal topraklara gittiğini söyledi.

Babasının son telefon görüşmesinde "Arafat'a çıkıyorum, çok kalabalıkmış, arama şansım olmayabilir" dediğini aktaran Aslan, "Mina hadisesini duyduğumda babamın orada olabileceğini düşünmedim. Sonra hastanede olduğunu öğrendim. 3 gün babamdan haber alamadım. Allah'a şükür ki bulundu. Cidde'deki bir hastanede olduğu söylendi" dedi.

Aslan, olay sonrası çok endişelendiklerini ancak babası sağ kurtulduğu için şükrettiklerini dile getirdi. 

Annesinden "Babasının yoğun bakımda bulunduğu ancak durumunun ağır olmadığı" bilgisini aldığını belirten Aslan, "Annem 'vücuduna baktığını, kırık, ezik gibi herhangi bir şey olmadığını' söyledi. Sadece böbreği çok susuz kalmış, şoktaymış. Doktorlar '3-4 gün uyutmaları gerektiğini' söylemiş" diye konuştu.

Suudi doktorların "Yaralının durumunun  Türkiye 'ye nakil için henüz uygun olmadığı, birkaç gün içinde konunun netleşebileceği" yönünde görüş bildirdiğini belirten Aslan, anne ve babasının bir an önce Türkiye'ye getirilmesini beklediklerini kaydetti. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  haber

  ,

  Fatih

  ,

  Telefon

  ,

  Aslan

  ,

  yaşar

  ,

  nakil