Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler

Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler
Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler
- Kastamonu ve Kocaeli'de karar protesto edildi

KASTAMONU/KOCAELİ (AA) - Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkındaki idam kararı, Kastamonu ve Kocaeli'de protesto edildi.

AK Parti Kastamonu İl Gençlik Kolları Başkanlığının öncülüğünde Nasrullah Meydanı'nda toplanan grup, tekbir getirerek ve sloganlar atarak idam kararına tepki gösterdi. 

İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat, yaptığı açıklamada, Mısır'daki sözde mahkemenin kararının "yok" hükmünde olduğunu söyledi.

Bu karar karşısında tüm uluslararası kuruluşları acilen harekete geçmeye davet ettiklerinin anlatan Kalafat, "Mısır'da Mursi'nin indirilmesine sevinip aynısının Türkiye 'de olmasını temenni edenlere de söyleyecek sözlerimiz bulunmaktadır. Tank paletlerinden medet umanlar şunu iyi bilsinler ki bu ülkenin gençleri olarak dünyanın neresinde ve ne şekilde olursa olsun her türlü darbenin karşısında duracağız. Mısır'daki bu idam karşısında durmaya ve kararı lanetlemeye de devam edeceğiz" diye konuştu.

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu üyeleri de  Uluslararası Fuar Merkezi'nde toplanarak idam kararını protesto etti. 

Grup adına konuşan platformun başkanı Musa Taşçı, Mısır'da zulüm yaşandığını belirterek, çeşitli suçlar uydurularak Cumhurbaşkanı Mursi ve İhvan yöneticilerine idam cezası verildiğini söyledi.

Darbecilerin zalimce kararlarına sessiz kalmayı zül kabul ettiklerini ifade eden Taşçı, "Sisi zorbalığını protesto ediyor, en kısa zamanda bu zalimce kararından vazgeçmeye davet ediyoruz" dedi.