Nikahlarını denize açıldıkları teknede kıydırdılar

Nikahlarını denize açıldıkları teknede kıydırdılar
Nikahlarını denize açıldıkları teknede kıydırdılar
KASTAMONU (AA) - Kastamonu'nun Abana ilçesinde bir çift nikahlarını denize açıldıkları teknede kıydırdı.İlçede balıkçılık yapan Aykut Güzelaydın,...

KASTAMONU (AA) - Kastamonu'nun Abana ilçesinde bir çift nikahlarını denize açıldıkları teknede kıydırdı.

İlçede balıkçılık yapan Aykut Güzelaydın, nişanlısı Sevcan Gülcü'yü ve nikah şahitlerini teknesine bindirerek balıkçı barınağından hareket etti. Diğer arkadaşlarının da teknesiyle denizde konvoy oluşturan genç çift, sahile demir attı.

Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, sahile demirleyen teknede genç çiftin nikahını kıydı.

Güzelaydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukluğundan bu yana Karadeniz 'de balıkçılık yaptığını, denizin hayatında ayrı bir yeri olduğunu belirtti.

Nikah törenini unutulmayacak bir hatıra olması için denizde yaptıklarını anlatan Güzelaydın, "Evliliğimizin başlangıcı olan nikahımız için unutulmayacak bir tören hazırlamak istedik. Denizde avlandığımız teknemizi süsleyerek, nikaha uygun hale getirdik. Ailemizin ve arkadaşlarımızın da desteğiyle aile temelimizi hayalimizdeki gibi bir törenle attık. Ayrıca, diğer sahil ilçeleri arasında böyle bir tören olmamıştı, yani aynı zamanda bir ilki gerçekleştirmiş olduk. Bundan dolayı sevinçliyiz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Aile

  ,

  karadeniz

  ,

  genç

  ,

  konvoy