Öğrencilerden Türk Kızılayına anlamlı bağış

Öğrencilerden Türk Kızılayına anlamlı bağış
Öğrencilerden Türk Kızılayına anlamlı bağış
KASTAMONU (AA) - İnebolu'da ilkokul öğrencileri, pasta, kek ve kurabiye satarak elde ettikleri geliri Türk Kızılayına bağışladı.İnebolu Mehmet Bülent...

KASTAMONU (AA) ? İnebolu'da ilkokul öğrencileri, pasta, kek ve kurabiye satarak elde ettikleri geliri Türk Kızılayına bağışladı.

İnebolu Mehmet Bülent Özyürük İlkokulu 3/C sınıfı öğrencileri, evde annelerinin yaptığı pasta, kek ve kurabiyeleri okulda satarak 195 lira gelir elde etti.

Öğrenciler daha sonra  Türk Kızılayı İnebolu Şube Başkanı Ahmet Çeçen'i ziyaret etti.

Çeçen, burada yaptığı konuşmada, Türk Kızılayının dil, din, ırk, cinsiyet gözetmeden tüm insanlığa yardım elini uzatan bir kuruluş olduğunu söyledi.

Gençlerin birer Türk Kızılayı gönüllüsü olmasını ve kan bağışında bulunmasını çok önemsediklerini vurgulayan Çeçen, "Ben sizlerin bu duyarlılığından çok memnun oldum. Türk Kızılayı adına hepinize teşekkür ederim. Arkadaşlarınıza örnek oldunuz" diye konuştu.

Öğretmen Şenay Ören de öğrencilerden gelen talep üzerine böyle bir etkinlik düzenlediklerini kaydederek, "Bizden satış yapmak için bir masa istediler. Bir gün bir grup, diğer gün ikinci grup, son gün de üçüncü grup evlerinde yaptırdıkları pasta, kek ve kurabiyeleri okula getirip arkadaşlarına sattılar. Böyle bir fikri kendileri düşünüp, eyleme dönüştürdüler. Ben öğrencilerimle gurur duyuyorum" ifadesini kullandı.