Piri Reis Üniversitesi Eğitim Gemisi İnebolu'dan ayrıldı

Piri Reis Üniversitesi Eğitim Gemisi İnebolu'dan ayrıldı
Piri Reis Üniversitesi Eğitim Gemisi İnebolu'dan ayrıldı
KASTAMONU (AA) - Piri Reis Üniversitesi Eğitim Gemisi, "Piri Reis Üniversitesi Gemisi Denizlere Yelken Açıyor Projesi" kapsamında ilk seferini...

KASTAMONU (AA) - Piri Reis Üniversitesi Eğitim Gemisi, "Piri Reis Üniversitesi Gemisi Denizlere Yelken Açıyor Projesi" kapsamında ilk seferini yaptığı İnebolu Limanı'ndan ayrıldı.

İçinde 195 stajyer öğrenci , 10 öğretim görevlisi ve 51 personel bulunan geminin ilk seferine katılan Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Aydoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İnebolu Limanı'na yaptıkları iki günlük ziyaretin faydalı olduğunu söyledi.

İnebolu'nun denizcilik açısından Türkiye 'nin olmazsa olmaz ilçelerinden biri olduğunu ifade eden Erdoğan şöyle konuştu:

"İnebolu'da iki gün kaldık. Öğrencilerimiz çok mutlu oldu. Denizciliğin burada bu kadar önemli olduğunu ilk defa fark ediyorlar ve çok mutlu oluyorlar. Onlar çünkü denizci. Böyle bir denizci gençlik ve Türkiye'de böyle bir denizci ilçe var. İnebolu bu konuda belki Türkiye'nin önde gelen ilçesidir."

Erdoğan, İnebolu'dan sonra Batum limanına gideceklerini, dönüşte ise Karadeniz'deki Türk limanlarını ziyaret edeceklerini kaydetti.