Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi

Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi
Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi
KASTAMONU (AA) - Sağlık-Sen Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Öz, bütün sağlık çalışanlarının 2015 yılı içinde yıpranma payına kavuşması gerektiğini...

KASTAMONU (AA) - Sağlık-Sen Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Öz , bütün sağlık çalışanlarının  2015 yılı içinde yıpranma payına kavuşması gerektiğini bildirdi.

Öz, Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında, sendikanın sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, lisans tamamlama ve kreş konusunda kararlı bir duruş ortaya koyduğunu söyledi.

Yıpranma payı konusunda ilgili bakanlık ve kurumların çalışmalarını sürdürdüğünü hatırlatan Öz, şöyle konuştu:

"En kısa sürede bu sözün hayata geçmesi için çalışıldığını biliyor, konuyu takip ediyoruz. Bütün sağlık çalışanları 2015 yılı içinde yıpranma payına kavuşmalıdır. Ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmaması da sağlık çalışanlarının en önemli sorunlarından biridir. Ülkemiz salık çalışanları, gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında ücret bakımından çok gerilerde kalmaktadır. Bu mağduriyet ek ödeme ve döner sermayeyle eşitlenmeye çalışılmaktadır."

Öz, 2015'in ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması ve yıpranma payının hayata geçmesinde mücadele yılı olacağını kaydetti.