Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi

Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi
Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi
KASTAMONU (AA) - Sağlık-Sen Abana Şube Temsilcisi Uğur Yiğitsoy, sağlık çalışanlarının en önemli sorunlarından biri olan yıpranma payı ve ek...

KASTAMONU (AA) - Sağlık-Sen Abana Şube Temsilcisi Uğur Yiğitsoy, sağlık çalışanlarının en önemli sorunlarından biri olan yıpranma payı ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması gerektiğini bildirdi.

Yiğitsoy, Abana Devlet Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında, sendikalarının, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, lisans ve kreş konularında kararlı bir duruş ortaya koyup, mücadelesini sürdürdüğünü belirtti.

Söz konusu hakların kazanımı için görüşmelerin sürdüğünü aktaran Yiğitsoy, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, başbakanlık görevindeyken konunun çözümü için ilgili bakanlarımıza talimat vermişti. Şu an ilgili bakanlık ve kurumlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Bütün sağlık bu yıl mutlaka yıpranma haklarına kavuşmalıdır. Ayrıca, ek ödemelerin de emekliliğe yansıtılmaması en temel sorunlarımızdan birisidir" diye konuştu.