Sahil Güvenlik Abana'da balıkçıları bilgilendirdi

Sahil Güvenlik Abana'da balıkçıları bilgilendirdi
Sahil Güvenlik Abana'da balıkçıları bilgilendirdi
KASTAMONU (AA) - İnebolu Sahil Güvenlik Bot Komutanlığında görevli Başçavuş Yağmur Karadeli, Abana'daki balıkçıları av yasakları hakkında...

KASTAMONU (AA) - İnebolu Sahil Güvenlik Bot Komutanlığında görevli Başçavuş Yağmur Karadeli, Abana'daki balıkçıları av yasakları hakkında bilgilendirdi.

Karadeli, belediyenin konukevinde gerçekleştirilen toplantıda, balıkçıları ilgili kanunlara uymaları konusunda uyararak, dengeleri sağlamak adına denizlerde olduklarını dile getirdi.

"Sizin tuttuğunuz, bizim de yediğimiz balıkta doğmamış çocuğun hakkı var" diyen Karadeli, "Bunun için her şeyi kanunlara uygun bir şekilde yapmak zorundayız. Biz, bu dengeleri korumak ve kanunları uygulamak için görevimizi icra ediyoruz. Sizin göreviniz de kanunlar çerçevesinde faaliyetlerinizi sürdürmek. Denizlerimizi korumak ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevi" şeklinde konuştu.

Başçavuş Karadeli, denizlerde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı  158 ihbar hattıyla vatandaşların yanında olduklarını dile getirdi.

Toplantıya, Abana Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Erdi Sarı, Tarım İlçe Müdürlüğü personeli ve balıkçılar katıldı.