Sarımsak festivalinde konserler iptal edildi

Sarımsak festivalinde konserler iptal edildi
Sarımsak festivalinde konserler iptal edildi
KASTAMONU (AA) - Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, 13-16 Ağustos tarihlerinde 29.'su gerçekleşecek Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali...

KASTAMONU (AA) - Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, 13-16 Ağustos tarihlerinde 29.'su gerçekleşecek Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali ve Pompeiopolis tanıtım etkinliklerinde eğlence kısmını içeren halk konserlerinin yaşanan terör olayları nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.

Arslan, Taşköprü Kent Parkı'nda düzenlediği basın toplantısında, her yıl birbirinden ünlü sanatçıların katılımıyla festival gerçekleştirildiğini anımsattı.

Öncelikle Şanlıurfa Suruç ve Adıyaman'dan sonra terör olaylarının hızla tırmandığını ifade eden Arslan, şöyle konuştu:

"Bu nedenle festival etkinlikleri kapsamındaki müzikli eğlence programı olan halk konserlerini iptal etme kararı aldık. Halkımızın buna nasıl bir tepki vereceğini onların takdirine bırakmakla birlikte yaşanan acılara kayıtsız kalamayacağımızın önemle altını çizmek istiyorum. Bir tarafta acı yaşanırken eğlence programları düzenlemek bize yakışmazdı. Bu nedenle iptal kararı aldık."

Arslan, yaşanan bu sıkıntılı dönemin bir an önce sona ermesini ve yaşanan acılara yenilerinin eklenmemesi temennisinde bulundu.