''Şifa Veren Ele Vefa'' organizasyonu

''Şifa Veren Ele Vefa'' organizasyonu
''Şifa Veren Ele Vefa'' organizasyonu
KASTAMONU (AA) - Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Opr. Dr. Kamil Furtun'a...

KASTAMONU (AA) - Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Opr. Dr. Kamil Furtun'a düzenlenen saldırı, Kastamonu'da protesto edildi. 

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mustafa Uyanık, Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında, meslektaşları Furtun'un görevi başında katledilmesiyle saldırıların farklı bir boyut kazandığını söyledi.

Sağlık ve şiddet kelimelerinin sıkça yanyana anılıyor olmasından derin bir endişe ve üzüntü duyduklarını ifade eden Uyanık, "Bizlere güvendiniz, okuttunuz, büyüttünüz ve sağlığınızı emanet ettiniz. Bizler de bu emanete sahip çıkabilmek, sizlerin güvenini ve emeğini boşa çıkarmamak adına gece gündüz demeden çalışıyor, ter döküyoruz. Ne var ki, üst üste yaşanan olaylar sizlerin evlatları olan sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu neredeyse tükenme noktasına getirmiş durumdadır" diye konuştu.

İnebolu Devlet Hastanesinde, acil servis dışında saat 09.00-09.15 arası poliklinik hizmeti verilmedi.

Hastane personeli siyah kıyafetler giyerek olayı protesto etti, hastane kapısına asılan siyah örtüye sağlık çalışanına şiddeti kınayan sloganlar yazdı.

Abana Devlet Hastanesinde Müdürü Uğur Yiğitsoy da sağlık çalışanlarına yönelik saldırıyı kınadı.

Bozkurt Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Gürcan ise her türlü şiddeti kimden ve nasıl geldiğini ayırt etmek sizin lanetlediklerini kaydetti.


  ETİKETLER:

  SAMSUN

  ,

  şiddet

  ,

  Kamu

  ,

  Protesto

  ,

  Gece

  ,

  saldırı