Şırnak'taki terör olayları

Şırnak'taki terör olayları
Şırnak'taki terör olayları
KASTAMONU (AA) - Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Şırnak'ın Uludere ve Silopi...

KASTAMONU (AA) - Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Şırnak'ın Uludere ve Silopi ilçelerinde düzenlenen terör saldırıları nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Satıoğlu, mesajında, hain saldırılar sonucu Şırnak'ın Uludere ilçesinde 2 askerin şehit edildiğini, bir asker ile bir geçici köy korucusunun yaralandığını, Silopi ilçesinde de bir askerin yaralandığını anımsattı.

Son günlerde vatan toraklarının bölünmez bütünlüğüne, milletin birlik ve beraberliğine, huzuruna yönelik haince, haddini bilmeyen terör örgütleri tarafından terör saldırıları düzenlendiğini belirten Satıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Bu hain terör saldırıları, başta camiamız şehit ailelerimizi gazilerimizi derinden üzmüş ve yaralamıştır. Bu kalleşçe, menfur saldırılar asla ve asla amacına ulaşamayacaktır. Bizler, şehit aileleri ve gaziler var olduğu sürece, ülkemizin birlik beraberliğine vatan topraklarının bütünlüğüne ve kardeşliğimize yönelik bu hain saldırıların Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin mücadelesindeki azim ve kararlılığı olduğu sürece devletimizin üstesinden geleceğinden hiç kuşkumuz olmadığı gibi devletimize, Türk Silahlı Kuvvetleri'mize de güvenimiz tamdır."

Satıoğlu, bugün yüce Türk milleti olarak birlik ve beraberlik günü olduğuna işaret etti.

Provokasyonlara gelmemenin, sakin ve kararlılıkla teröre karşı gelme zamanı olduğunu vurgulayan Satıoğlu, "Hain saldırılarda şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize şahsım ve yönetim kurulu üyelerim adına Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim. Yaralanan Mehmetçiklerimize, 'acil şifalar, geçmiş olsun' dileklerimizi iletir, çabuk ve sorunsuz bir iyileşme süreci dileriz. Başımız sağ olsun, vatan sağ olsun" değerlendirmesinde bulundu.