Taşköprü Organize Sanayi Bölgesi'ndeki kamulaştırma işlemleri

Taşköprü Organize Sanayi Bölgesi'ndeki kamulaştırma işlemleri
Taşköprü Organize Sanayi Bölgesi'ndeki kamulaştırma işlemleri
KASTAMONU (AA) - Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Taşköprü Organize Sanayi Bölgesi'ndeki kamulaştırma işlemlerinin yüzde 99'unun...

KASTAMONU (AA) - Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Taşköprü Organize Sanayi Bölgesi'ndeki kamulaştırma işlemlerinin yüzde 99'unun tamamlandığını bildirdi. 

Arslan, belediyede mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle düzenlediği istişare toplantısında yaptığı konuşmada, geçen yıl çalışmalarına başlanılan Hasanlı Göleti inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi. Açılan tünelin beton işlemlerinin devam ettiğini ifade eden Arslan, çalışmalarda herhangi bir sıkıntı bulunmadığını belirtti.

Gelecek yıl çok daha önemli mesafe alacaklarını aktaran Arslan, şöyle konuştu:

"Ayrıca Taşköprü Organize Sanayi Bölgesi'nde kamulaştırma işlemi yüzde 99 oranında tamamlandı. Zemin etüdü, mimar planlaması, parsel açılımı ve onların onaylanmasını bekliyoruz. Onaylandıktan hemen sonra ise altyapı çalışmalarına başlayacağız. Yeni vekillerimiz olayın takipçisi durumundalar. Devlet hastanemizin inşaatını da vekillerimiz yakından takip ediyorlar ve hastanemizin hafriyatı başladı. Oradan çıkan hafriyat ile Ethem Mahallesi'ne yapılan dere ıslah çalışmasının yanına sağlı sollu yürüyüş yolu ve bisiklet yolu yapmak gibi planlarımız var."

Cumhuriyet Meydanı'nda yürütülen çalışmaların devam ettiğini ve tamamlanmasına az bir süre kaldığını dile getiren Arslan, çalışmaların tamamlanmasıyla meydanın yılbaşında hizmete alınacağını kaydetti. 

Arslan'ın konuşmasının ardından ise muhtar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri çalışmalarla ilgili Arslan'a teşekkür ederek görüş ve önerilerini iletti.