Taşköprü'de ortaokullara satranç desteği

Taşköprü'de ortaokullara satranç desteği
Taşköprü'de ortaokullara satranç desteği
KASTAMONU (AA) - Türkiye İş Bankası Taşköprü Şubesi tarafından ortaokullara satranç takımı hediye edildi.Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun, Taşköprü...

KASTAMONU (AA) -  Türkiye İş Bankası Taşköprü Şubesi tarafından ortaokullara satranç takımı hediye edildi.

Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun, Taşköprü Yatılı Bölge Ortaokulu'nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, satrancın eğitici spor dallarının başında geldiğini söyledi.

Öğrencilerin küçük yaştan itibaren öğrenerek gelişimlerine katkı sağlayan bu spor dalına yönlenmeleri gerektiğini belirten Coşkun, "Satranç gelecek nesil açısından umut verici. Bu sporun okullarda yaygınlaşmasına katkı sağlayan Türkiye İş Bankası Taşköprü Şubesine teşekkür ederim" dedi. 

İş Bankası Taşköprü Şube Müdürü Ferudun Gürkan da bankanın satranç sporunu desteklemesinde satrancın, çocukların ve gençlerin zihinsel gelişimine önemli katkılar yapan, gençleri zarar verici alışkanlıklardan koruyan bir eğitsel araç olmasının büyük payı bulunduğunu belirtti.

Öğrencilerin ve bu spora gönül veren öğretmenlerin yüzlerindeki sevinci görmenin kendileri için yeterli olduğunu aktaran Gürkan, bu kapsamda ilçede bulunan ortaokullara onar adet satranç takımının yanı sıra bir adet satranç panosu ve satranç öğretici kitap seti hediye ettiklerini kaydetti. 

Daha sonra öğrencilere satranç seti hediye edildi.